Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Policjanci z Zakopanego poszukują sprawcy wypadku na stoku narciarskim

W miniony piątek doszło do groźnego wypadku na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Poszkodowane zostało 6-letnie dziecko. Sprawca wypadku oddalił się nie udzielając pomocy.

Z ustaleń policjantów wynika, że po godzinie 12 doszło tam do zderzenia dwóch narciarzy na stoku. Dorosły mężczyzna zjeżdżający w dół z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na ratach pod nadzorem ojca.

Sprawca wypadku nawet nie zatrzymał się, aby sprawdzić czy coś dziecku się stało. Odjechał bez słowa. Rodzic do poszkodowanego dziecka wezwał ratowników TOPR-u, którzy udzielili pierwszej pomocy, unieruchomili złamane kończyny, a następnie bezpiecznie przetransportowali je do czekającej już karetki pogotowia.

Jak ustalono sprawcą tego wypadku na stoku był około 30-letni mężczyzna, który tego dnia ubrany był w niebieską kurtkę, spodnie narciarskie czerwonymi elementami, kask i gogle. Policjanci na podstawie monitoringu podejmują czynności zmierzające do zidentyfikowania nieodpowiedzialnego narciarza. Osoby, które widziały ten wypadek proszone są o kontakt z policjantami z Bukowiny Tatrzańskiej.

Kolejne zdarzenie o podobnym charakterze do którego doszło następnego dnia w Kotelnicy Białczańskiej zakończyło się interwencją patrolu narciarskiego policji. Funkcjonariusze usunęli ze stoku nietrzeźwego narciarza, który mając blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu potrącił na stoku 12-letnia dziewczynkę. Nietrzeźwego narciarza ukarano wysokim mandatem karnym.

Koniec ferii zimowych okazał się obfitującym w poważne wypadki na stokach narciarskich. Przez długi okres ferii zimowych podobnych zdarzeń było niewiele. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsadek wśród uczestników odpoczynku na zorganizowanych terenach narciarskich. Warunki narciarskie z uwagi na postępujące wiosenne ocieplenie są coraz trudniejsze.

(fot. Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone