Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Śmiertelne zaczadzenie. Nie żyje 85-latek [zdjęcia]

Wczoraj po godzinie 12 dyżurny wodzisławskiej komendy został powiadomiony przez dyspozytora wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Stalmacha w Radlinie doszło najprawdopodobniej do zatrucia domowników tlenkiem węgla.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, strażacy w aparatach tlenowych już sprawdzali budynek. Z wnętrza domu wynieśli trzy osoby. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, 85-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym  84-letnią kobietę przetransportowano do szpitala w Siemianowicach. Z objawami zatrucia tlenkiem węglą do rybnickiego szpitala trafił także 56-latek.

W czynnościach na miejscu zdarzenia brał udział prokurator, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego oraz biegły z zakresu wentylacji i technik kryminalistyki.

Prawdopodobną przyczyną śmierci 85-latka było zatrucie tlenkiem węgla, wynikające z niedrożności instalacji kominowej. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku.

(fot. Policja Wrocław)

Komentarze wyłączone