Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Tragiczny wypadek na krajowej 10 [zdjęcia]

W minioną sobotę około godziny 16:30 na drodze  krajowej numer 10 w okolicach Cierpic w miejscowości Dybowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-latek z Włocławka  kierował  samochodem marki ford fiesta jadąc od strony Torunia w kierunku Bydgoszczy.

Najprawdopodobniej w celu uniknięcia uderzenia w tył pojazdu poprzedzającego, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki MAN z przyczepą. 

W wyniku zderzenia kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad zespołem pojazdów, którym kierował  i  zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie  uderzył czołowo w pojazd marki  Honda Civic jadący w kierunku Bydgoszczy.

Pojazdem kierowała 54 -letnia mieszkanka Bydgoszczy. W wyniku zderzenia kierująca samochodem osobowym kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca renaulta jadący bezpośrednio za hondą widząc co się dzieje zjechał poza drogę.

Pozostali kierowcy trzeźwi, nie odnieśli obrażeń ciała. Pojazdy honda i MAN zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Teraz śledczy będą się starali wyjaśnić dokładne przyczyny tego tragicznego wypadku  w prowadzonym śledztwie. 

(fot. Policja Toruń)

Komentarze wyłączone