Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Zderzenie busa z osobówką. 11 osób rannych [foto]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 15 w Widełce, na odcinku drogi krajowej nr 9 relacji Kolbuszowa – Rzeszów. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego kierujący osobowym volvo, jadąc w kierunku Rzeszowa zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z czołowo z jadącym w kierunku Kolbuszowej busem marki Mercedes.

W busie oprócz kierowcy podróżowało 9 pasażerów – mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego w wieku od 17 do 60 lat. Łącznie 11 osób z obu pojazdów z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do okolicznych szpitali. Większość poszkodowanych doznała niegroźnych obrażeń i jeszcze wczoraj mogła wrócić do domu. W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego oraz jeden z pasażerów.

Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 35-latkowi, który kierował volvo. Utrudnienia w ruchu w pobliżu miejsca zdarzenia trwały kilka godzin.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone