Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024

47-latek składał 9-latce propozycje seksualne [zdjęcia]

Na początku lutego 2019 roku matka 9-letniej dziewczynki zauważyła, że nieznana osoba zaczepia jej córkę na portalu społecznościowym.

Kobieta postanowiła dowiedzieć się kim jest nieznajomy. W tym celu założyła własny profil na komunikatorze i podając się za córkę, rozpoczęła konwersację z tajemniczym mężczyzną, który przedstawił się jej  początkowo jako 15-latek. Mężczyzna podczas kolejnych rozmów za pośrednictwem sieci, mając świadomość, że rozmawia z 9-latką
składał coraz śmielsze propozycje dotyczące realizacji swoich fantazji seksualnych i zaproponował rozmówczyni współżycie. Dodatkowo próbował nakłonić nieletnią do zabrania na spotkanie kart bankomatowych rodziców wraz z numerami PIN. Zaniepokojona matka poinformowała o wszystkim policję.

Do umówionego spotkania miało dojść w nocy z 11 na 12 marca 2019 roku. Mężczyzna za raz po północy przyjechał pociągiem z okolic Białegostoku do Łodzi. Zaskoczony 47-latek został zatrzymany bezpośrednio po wyjściu z pociągu. Na stacji Łódź- Widzew czekali już na niego kryminalni.

Podejrzany usłyszał zarzut dot. składania za pośrednictwem Internetu propozycji obcowania płciowego osobie poniżej 15 roku życia w celu doprowadzenia małoletniej do poddania się tej czynności, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście, został tymczasowo-aresztowany na 3 miesiące.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone