Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

12-latek za kierownicą opla uciekał przed policją. Był pod wpływem narkotyków

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, tuż przed północą na terenie Karkowa.

Policjanci w okolicach osiedla Ruczaj zauważyli pojazd marki Opel Corsa, który wykonał nagły manewr skrętu oraz miał zaparowane szyby. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca zignorował polecenia drogówki i jechał dalej nie zatrzymując się.

Policjanci ruszyli w pościg za oplem, który kontynuując jazdę łamał przepisy ruchu drogowego przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jednocześnie od strony pasażera zaczęły wypadać przez okno w samochodzie niewielkie zawiniątka, w których jak się okazało znajdowała się marihuana.

Kilka ulic dalej auto zatrzymało się, a gdy policjanci podeszli, żeby dokonać kontroli, pojazd ruszył uderzając w radiowóz, co spowodowało jego uszkodzenie.

Jak się okazało za kierownicą opla siedział 12-latek, który podróżował wraz z 16-letnim pasażerem i 24-latką. Kierujący nastolatek był pod wpływem środków odurzających.

W trakcie czynności to 16- latek przyznał się do posiadania oraz udzielania narkotyków 12-latkowi. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, a starszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających tj. o czyn z art. 62 ust. 1 i art. 58 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone