Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Sprzedawała chore szczeniaki, które po kilku dniach od zakupu padały. Usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami oraz oszustwa

Sprzedaż szczeniąt w internecie przez 46-letnią kobietę odbywała się na jednym z portali aukcyjnych, gdzie podejrzana oferowała do sprzedaży rasowe psy, a w rzeczywistości były to mieszańce.

Kobieta twierdziła, że do sprzedaży ma m.in. jamniki i chihuahua w cenie od 400 do 600 zł. Odbiór osobisty zwierzaków odbywał się w Zabrzu. Niestety, okazało się, że sprzedawane szczeniaki były za młode, aby mogły zostać przekazane nowym właścicielom, ponadto psy były zarobaczone i chore, nie posiadały też podstawowych szczepień stosownych do wieku.

Po kilku dniach od zakupu, zwierzęta padały. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli jednego szczeniaka, który trafi pod opiekę weterynarzy i dzięki ich interwencji przeżył.

46-letnia kobieta usłyszała trzy zarzuty oszustwa, a także znęcania się nad zwierzętami. To już kolejne zarzuty wobec podejrzanej. Zabrzański sąd za wcześniej popełnione 3 przestępstwa skazał kobietę na rok i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone