Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Podejrzana o zabójstwo męża usłyszała zarzuty

Do zdarzenia doszło 10 marca w nocy przy ul. Powstańców w Krakowie. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań miało dojść do ugodzenia mężczyzny nożem.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie przekazali mężczyznę załodze pogotowia ratunkowego. Poszkodowany posiadał rany kłute w okolicach brzucha oraz rany cięte na lewej ręce. Obrażenia zagrażały jego życiu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania żony mężczyzny. Po chwili kobieta została zatrzymana. Jak się okazało 30-latka była poszukiwana przez Komisariat Policji III w Krakowie, celem doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Krakowie – Kraków Podgórze

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz w związku z faktem, że  kobieta okazała się osobą poszukiwaną, została  zatrzymana i doprowadzona do Komisariatu Policji III w Krakowie.

Prokuratora postawiła kobiecie zarzuty usiłowanie zabójstwa swojego męża. Za ten czyn grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone