Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

Pijana matka zostawiła bez opieki swoje dzieci. Maluchy bawiły się na parapecie okna na drugim pietrze. Zareagowali przechodnie

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Oleśnicy. Policjanci interweniowali w sprawie pozostawionych bez opieki dzieci, które urządziły sobie zabawę na parapecie otwartego okna znajdującego się na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Zaniepokojeni sytuacją przechodnie, zaalarmowali policję i straż pożarną. Dzieci widząc zamieszanie pod oknem, schowały się do środka i nie otwierały drzwi.

Strażacy wykorzystując drabinę dostali się do wnętrza mieszkania. Dzieciom nic się nie stało. Kiedy matka dzieci wróciła do mieszkania okazało się, że nie może zaopiekować się pociechami, ponieważ jest pod wpływem alkoholu. Badanie wydychanego powietrza wykazało 1,5 promila.

Kobieta została zatrzymana, a dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Po wytrzeźwieniu 34-letnia kobieta usłyszała zarzut narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone