Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Zuchwałe kradzieże pod marketami. Policjanci rozbili grupę złodziei [zdjęcia]

Policjanci z Komisariatu w Swarzędzu od kilku tygodni pracowali nad kradzieżami w pobliżu centrów handlowych. Sprawcy po wytypowaniu swojej ofiary, podchodzili do niej na parkingu. Jeden z mężczyzn odwracał uwagę rozmową. W tym samym czasie jego wspólnicy, dyskretnie otwierali drzwi od strony pasażera i kradli pozostawione tam portfele i dokumenty. Jeżeli osoba była czujna, wtedy przebijali oponę w samochodzie. Gdy kierowca był zajęty wymianą, następowała kradzież.

Żeby wpaść na trop sprawców policjanci musieli m.in. długie godziny na analizie miejskiego monitoringu. Udało się w ten sposób wytypować potencjalnych przestępców. Efektem zebranych informacji była realizacja sprawy 30 marca br. Cała trójka została zatrzymana tuż po nieudanej próbie kolejnej kradzieży. Okazało się, że to osoby w wieku od 26 do 42 lat. Poszkodowani wycenili swoje straty na kilka tysięcy złotych.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyźni mogli działać na terenie całego województwa. Możliwe, że o wielu zdarzeniach nie zostali poinformowani przez pokrzywdzonych. Dlatego też zwracają się z prośbą do osób, które zostały okradzione lub znają pokrzywdzonych, aby zawiadamiały o tego typu zdarzeniach Komisariat Policji w Swarzędzu pod numerem tel. 61 841 48 00.

(fot. Policja Swarzędz)

Komentarze wyłączone