Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

26-letni ojciec aresztowany za usiłowanie zabójstwa swojego 3-miesięcznego syna

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach otrzymali zgłoszenie o niemowlęciu, które z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafiło do szpitala. Oprawcą dziecka był najprawdopodobniej jego własny ojciec, który wielokrotnie uderzał niemowlę w głowę. Obrażenia ciała 3-miesięcznego chłopca mogły skutkować jego śmiercią. Natychmiast w miejscu zamieszkania rodziców pokrzywdzonego zjawili się policjanci. Tam zastali ojca dziecka, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dziecko po hospitalizacji zostało wypisane ze szpitala i decyzją sądu rodzinnego trafiło do rodziny zastępczej, tym samym zostało odebrane biologicznym rodzicom. 26-letniemu ojcu chłopca przedstawiono zarzuty znęcania się fizycznego ze szczególnym okrucieństwem nad swoim dzieckiem oraz usiłowania jego zabójstwa.

Łukasz M. został aresztowany na okres 3 miesięcy. Czyn, jakiego dopuścił się mężczyzna, jest zagrożony karą od 8 do 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone