Środa, 29 maja 202429/05/2024

Strzelał do kobiety, został zatrzymany [zdjęcia]

10 kwietnia około godziny 5.00, napastnik wyłamał drzwi wejściowe i siłą wdarł się do jednego z mieszkań w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna szukał swojej znajomej. W pewnej chwili, gdy ją zobaczył, wyjął pistolet i oddał w jej kierunku kilka strzałów. Posługiwał się bronią pneumatyczną łudząco przypominającą broń palną.

Kobieta doznała obrażeń ciała, które na szczęście nie zagrażały jej życiu. Kiedy napastnik wychodził z domu, zabrał jeszcze torebkę z dokumentami i pieniędzmi. O całej sytuacji zostali powiadomieni policjanci z Krosna Odrzańskiego. Do działań ruszyli funkcjonariusze kryminalni. Policjanci ustalili tożsamość napastnika. Niespełna trzy godziny później został zatrzymany przez służby kryminalne. 35-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego został przewieziony do komendy.

Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia miru domowego, kradzieży pieniędzy i dokumentów, a także uszkodzenia ciała. W tym samym dniu Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone