Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Piasek przysypał 15-latka na żwirowni. Dziecko trafiło śmigłowcem do szpitala [foto]

W czwartek około godziny 17 policjanci z Pucka otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku na terenie nieczynnej żwirowni w Smolnie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 13-latek i 15-latek spacerowali po nieczynnym żwirowisku. W trakcie schodzenia ze skarpy nagle pod nogami 15-latka zapadła się ziemia, chłopiec wpadł do osuwiska i został przysypany piaskiem. 13-latek próbował własnymi siłami wyciągnąć kolegę jednak bezskutecznie. Następnie pobiegł do najbliższego domu wezwać pomoc.

Dziecko zostało wydobyte z osuwiska przez strażaków, a następnie przetransportowane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, wykonał oględziny. Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy.

Policjanci apelują, aby nie chodzić po nieznanych i niebezpiecznych terenach, gdzie w każdej chwili może usunąć się nam grunt pod nogami.

(fot. Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone