Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Pijana matka zostawiła 2-letniego syna w parku

Do zdarzenia doszło ok. godz 19 w sobotę przy al. Zwycięstwa we Wrzeszczu. Dyżurny z komisariatu otrzymał informację od zaniepokojonych przechodniów o tym, że w parku, ciągnie wózek dziecięcy około dwuletni chłopiec, przy którym nikogo nie ma.

Policjanci po przyjechaniu na miejsce potwierdzili te informacje. Dziecko znajdowało się samo, a w pobliżu nie było jego najbliższych. Mundurowi zaopiekowali się 2-latkiem i przekazali pod opiekę lekarza.

Około godziny 20 w jednym z mieszkań w dzielnicy Wrzeszcz, policjanci znaleźli 24-letnią matkę chłopczyka. Kobieta była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafiła do wytrzeźwienia. Dwuletni chłopczyk trafił pod opiekę pracowników gdańskiego MOPR, a następnie do placówki opiekuńczej.

Matka chłopczyka po wytrzeźwieniu została przesłuchana, policjanci sprawdzają, czy doszło do narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi 5 lat więzienia. Niewykluczone, że kobieta usłyszy zarzuty.

Zebrany w tej sprawie materiał zostanie przekazany również do sądu rodzinnego.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone