Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Karambol na drodze S-52 koło Bielska-Białej. Cztery osoby ranne [zdjęcia]

Do wypadku doszło dzisiaj ok. godz. 11.20 na drodze ekspresowej S-52 w Jasienicy koło Bielska-Białej, w okolicy zjazdu na Międzyrzecze Górne. Wstępnie ustalono, że w wypadku brały udział cztery pojazdy, z których 4 osoby odniosły obrażenia.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu, w ciągniku siodłowym marki Volvo, jadącym z Cieszyna, eksplodowała opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i przejechał przez bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. Następnie wjechał na pas ruchu z Bielska-Białej na Cieszyn i zderzył się z jadącymi z przeciwka osobowym mitsubishi i ciężarowym Mercedesem. Z samochodami zderzył się następnie kolejny ciągnik siodłowy marki Mercedes.

Kierowca ciężarowego Mercedesa i kierowca Mitsubishi, wraz z dwoma pasażerkami, zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu są wykonywane czynności z udziałem prokuratora. Droga w kierunku na Cieszyn jest całkowicie zablokowana, natomiast w kierunku z Cieszyna do Bielska-Białej ruch odbywa się prawym pasem ruchu. Objazd do Cieszyna został wyznaczony przez Międzyrzecze i Wapienicę (zjazd z drogi ekspresowej na Międzyrzecze na wysokości salonu Peugeot).Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze przez kilka godzin.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone