Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Potrącił śmiertelnie rowerzystę i uciekł. Sam zgłosił się na komisariat [zdjęcia]

Wczoraj w Leszkowicach w woj. lubelskim po godz. 6:00 rano lubartowscy policjanci otrzymali informację o ujawnieniu w przydrożnym rowie mężczyzny bez oznak życia.  Zauważył go przejeżdżający drogą kierowca.

Na miejsce przyjechała powiadomiona o zdarzeniu załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który posiadał na ciele liczne obrażenia. Niedaleko, na poboczu drogi leżał przełamany na pól rower.

Jak ustalili wstępnie policjanci, wszystko wskazywało na to, że mężczyzna kilka godzin wcześniej został potrącony przez pojazd, którego kierujący nie udzielając pomocy poszkodowanemu, zbiegł z miejsca wypadku. Podczas prowadzonych na miejscu oględzin mundurowi znaleźli odłamki pochodzące z pojazdu sprawcy.

Kryminalni m.in. na podstawie zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia typowali samochód oraz kierującego. Policjanci ustalili markę samochodu biorącego udział w wypadku. Okazało się, że był to vw golf. Kilka godzin później na jednej z posesji w pow. lubartowskim kryminalni odnaleźli ukryty w stodole pojazd. Auto posiadało liczne uszkodzenia, m.in. zderzaka i świateł.

Sprawca potrącenia 46-letniego rowerzysty został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. 26-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego mając świadomość tego, że poszukują go mundurowi,  zgłosił się na policję wczoraj po południu.

W chwili zatrzymania 26-latek był trzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań. Młody mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.  

Dziś będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe. Niebawem policjanci doprowadzą zatrzymanego do prokuratury i sądu, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

Komentarze wyłączone