Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Zaatakował nożem policjanta. Zobacz nagranie [wideo]

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 maja przed południem w Busku – Zdroju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta mężczyzna chodzi z nożem, miał też wygrażać jednemu z klientów.

Po chwili funkcjonariusze przed sklepem zastali stojącego mężczyznę i rozpoczęli legitymowanie 37-letniego mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych. Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności. Podczas obezwładniania, jak się później okazało 32-letniego mieszkańca Buska – Zdroju, wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W obezwładnieniu agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.

W wyniku zadanych ciosów nożem, policjant doznał dwóch ran kłutych i trafił do szpitala. Drugi z policjantów doznał urazu dłoni. 32 – latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Zastępca prokuratora generalnego zakwalifikował czyn jako usiłowanie zabójstwa.

(wideo Polska Policja)

Jeden komentarz

  1. Kara śmieci jedyne wyjście