Poniedziałek, 12 kwietnia 202112/04/2021

Zaatakował nożem policjanta. Zobacz nagranie [wideo]

Do zdarzenia doszło w sobotę 18 maja przed południem w Busku – Zdroju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta mężczyzna chodzi z nożem, miał też wygrażać jednemu z klientów.

Po chwili funkcjonariusze przed sklepem zastali stojącego mężczyznę i rozpoczęli legitymowanie 37-letniego mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych.

Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności. Podczas obezwładniania, jak się później okazało 32-letniego mieszkańca Buska – Zdroju, wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W obezwładnieniu agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.

W wyniku zadanych ciosów nożem, policjant doznał dwóch ran kłutych i trafił do szpitala. Drugi z policjantów doznał urazu dłoni. 32 – latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Zastępca prokuratora generalnego zakwalifikował czyn jako usiłowanie zabójstwa.

(wideo Polska Policja)

1 komentarz

  1. Kara śmieci jedyne wyjście