Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Grożąc bronią próbował zmusić personel szpitala do zbadania swojej partnerki [zdjęcia]

Mieszkaniec Chorzowa przedmiotem przypominającym pistolet chciał zmusić personel chorzowskiego szpitala, aby przebadał jego partnerkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Policjanci otrzymali informację, że w izbie przyjęć szpitala miejskiego mężczyzna grozi bronią personelowi. Sprawca jednak zdążył oddalić się ze szpitala przed przyjazdem funkcjonariuszy. Jak ustalili policjanci, podejrzany przyszedł do szpitala ze swoją partnerką i poprosił o zbadanie jej przez lekarza. Gdy okazało się, że kobieta nie jest ubezpieczona i będzie musiała pokryć koszty badania, zażądał on wykonania badania bezpłatnie. Gdy personel izby przyjęć starał się mu wyjaśnić, że bez wniesienia opłaty takie badanie jest niemożliwe, wtedy mężczyzna wyjął przedmiot przypominający pistolet i zaczął grozić pracownikom. Po chwili jednak wraz z partnerką opuścili szpital.

Kryminalni szybko namierzyli awanturników. Para zabarykadowała się w mieszkaniu. Dzięki wsparciu strażaków mundurowi weszli do mieszkania, w którym zastali pijaną parę. 33-latek został zatrzymany. W trakcie przeszukania policjanci odnaleźli również pistolet, którym groził on personelowi szpitala. Broń zostanie poddana teraz specjalistycznym badaniom. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone