Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

19-latek wjechał ciągnikiem na przejazd kolejowy ignorując sygnalizację [ZOBACZ NAGRANIE]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 7:00 rano na przejeździe kolejowym w Skroniowie w woj. świętokrzyskim.

Jak ustalili policjanci, 19 -letni kierujący zbliżył się do przejazdu kolejowego ciągnikiem rolniczym wyposażonym w ramiona wysięgnika ładującego oraz przyczepę do przewozu zwierząt. 19-letni kierujący pomimo widocznych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej ostrzegającej o nadjeżdżającym pociągu wjechał w strefę przejazdu kolejowego. Chwilę później jedna z zapór została automatycznie opuszczona „oddzielając” ciągnik od przyczepki. Młody kierowca próbował ustawić pojazd, w taki sposób, żeby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym składem osobowym. Dzięki właściwej reakcji maszynisty, który zwolnił prędkość do minimum nie doszło do tragedii.

Kilka centymetrów dzieliło kolejowe wagony od ciągnika. Po całym zajściu 19-latek odjechał z miejsca. Policjanci szybko namierzyli kierowcę ciągnika. Mieszkaniec gminy Jędrzejów stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot., wideo Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone