Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Kompletnie pijana 49-latka staranowała drzwi do sklepu. Po wszystkim chciała odjechać [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz: 16:30 w Staszowie woj. świętokrzyskie. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy wjechał w przeszkolone drzwi jednego ze sklepów na terenie miasta.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali siedzącą za kierownicą lancii kobietę. Jak się okazało, całe zdarzenie widział 69-latek, który przypuszczał, iż kierująca może być nietrzeźwa. Mężczyzna zabrał kluczyki ze stacyjki włoskiego auta i nie pozwolił wyjść kobiecie z samochodu do czasu przyjazdu mundurowych. Jak się okazało w toku policyjnych czynności, 49-latka była kompletnie pijana. Wykonane badanie wskazało, że miała ona w organizmie blisko 3,5 alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami twierdziła, że nic wielkiego się nie stało i chciała pojechać do miejsca zamieszkania. Dodatkowo okazało się, że kierująca lancią nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ w przeszłości straciła prawo jazdy za podobne przestępstwo.

Nieodpowiedzialna kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot.Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone