Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Trzy osoby nie żyją, w tym 9-letnie dziecko. Kierowca ciężarówki trafił do aresztu [foto, wideo]

Trzy osoby, w tym 9-letnie dziecko, zginęły w wypadku, do którego doszło w poniedziałek 24 czerwca 2019 przed południem, na drodze krajowej nr 53 w Myszyńcu Starym w woj. mazowieckim. W zderzeniu udział brał pojazd ciężarowy marki Scania wraz z naczepą, auto osobowe marki Citroen C4 oraz samochód ciężarowy marki DAF z naczepą marki Kongel.

Jak ustalili policjanci, kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wraz z naczepą najechał na poprzedzający go, stojący samochód osobowy marki Citroen C4 i doprowadził do jego wciśnięcia w naczepę pojazdu ciężarowego marki DAF, stojącego przed citroenem. W wyniku zderzenia, kierująca autem osobowym 49-latka, a także 80-letnia pasażerka poniosły śmierć na miejscu zdarzenia. Podróżujące osobówką 9-letnie dziecko zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Olsztynie, jednak nie udało się uratować jego życia.

Kierującemu scanią, przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nie zachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Podczas przesłuchania podejrzany Wiesław P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. W dniu 26 czerwca 2019 roku Sąd Rejonowy w Ostrołęce na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Mazowiecka, wideo, YouTube Uparty Jan Kurp)

Jeden komentarz

  1. Szedł jak burza. Zero rozwagi na drodze. Świadome morderstwo.