Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Auto osobowe zmiażdżone przez ciężarówkę. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia]

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (03.07.2019) nad ranem ok. godz. 5 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo, w powiecie bydgoskim. W zderzeniu 3 pojazdów, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letni kierujący pojazdem marki Fiat Ductao wyprzedzał w miejscu niedozwolonym pojazd ciężarowy z naczepą marki Mercedes. Natomiast z przeciwnego pasa ruchu jechał pojazd marki Chevrolet, który chcąc uniknąć zderzenia czołowego odbił w lewo i uderzył w bok pojazdu ciężarowego. W wyniku zderzenia pojazd osobowy został zmiażdżony przez ciężarówkę i stanął w płomieniach. Niestety, kierujący nim mężczyzna zginął na miejscu.

27-letni kierujący fiatem został zatrzymany. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy. Od kierowców ciężarówki i fiata została pobrana krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga krajowa nr 10 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja organizuje objazd od strony Stryszka przez Bydgoszcz ulicami Jana Pawła II i Nowotoruńską, a od strony Torunia przez ul. Nowotoruńską.

(fot. OSP Solec Kujawski)

Komentarze wyłączone