Środa, 29 maja 202429/05/2024

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Jedna osoba nie żyje, dwoje dzieci trafiło do szpitala [zdjęcia]

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w środę 3 lipca ok. godz. 17:30 na 106 kilometrze autostrady A2, niedaleko węzła drogowego w Bolewicku (Gmina Miedzichowo). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej,a także Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policja.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia służb ratunkowych zastano na poboczu drogi roztrzaskany samochód osobowy marki Volkswagen Touareg, wewnątrz którego znajdował się uwięziony kierowca. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydostali nieprzytomnego mężczyznę. Niestety, mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się przywrócić poszkodowanemu funkcji życiowych. Obrażenia były tak poważne, że po kilkunastu minutach działań lekarz stwierdził zgon. Dwójka dzieci w wieku 8 i 13 lat z drobnymi obrażeniami została przetransportowani do szpitala w Nowym Tomyślu.

Autem na irlandzkich tablicach rejestracyjnych podróżowała trzyosobowa rodzina z Estonii. Dochodzenie w zakresie ustalenia przyczyny wypadku prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP KSRG Miedzichowo)

Komentarze wyłączone