Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024

Zderzenie autobusu PKS z oplem. Rodzina z dziećmi zakleszczona w aucie [zdjęcia]

Do wypadku doszło przed godz. 15 na ul. Kozielskiej w Raciborzu. Autobus PKS zderzył się z samochodem osobowym. Poszkodowanych jest osiem osób, w tym dzieci. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Samochodem marki Opel podróżowało pięć osób: dwoje dorosłych i trójka dzieci, w tym niemowlę. Po zderzeniu poszkodowani byli zakleszczeni w pojeździe. Autobusem natomiast podróżowało 9 osób, w tym kobieta w ciąży. Poszkodowane zostały trzy osoby: dwie kobiety i dziecko.

Na miejsce zostały wezwane dwa śmigłowce LPR. Trwa akcja ratunkowa. W tej chwili trwa reanimacja kierowcy oraz dziecka – relacjonował komisarz Mirosław Szymański z raciborskiej policji. Droga będzie zablokowana co najmniej do godz. 18.

AKTUALIZACJA:

Na miejscu wypadku długo reanimowano kierowcę opla i jego córkę, niestety bezskutecznie. O godzinie 17 raciborska policja potwierdziła śmierć 35-letniego kierowcy oraz jego 9-miesięcznej córki. Pozostałe 3 osoby z samochodu osobowego zostały przewiezione do szpitala. Pod opiekę lekarzy trafiły także 4 osoby z autobusu, to 3 kobiety oraz dziecko.

(fot. Policja Śląska)

2 komentarze

  1. Nie wiedziałem że PKS jeszcze istnieje