Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Po zderzeniu z fordem quad stanął w płomieniach. Nie żyje 26-latek kierujący czterokołowcem [zdjęcia]

Do poważnego wypadku doszło 6 lipca około godziny 22.50 w Mochnaczce Wyżnej na drodze krajowej nr 75 w woj. małopolskim. Samochód osobowy zderzył się z quadem. W wyniku kolizji pojazdów, quad znajdujący się na poboczu drogi uległ zapaleniu. Kierujący czterokołowcem w ciężkim stanie trafiła do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca quada z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Ford. Zderzenie było tak silne, że 26-letni kierujący quadem został wyrzucony z pojazdu na pobocze drogi za barierę ochronną około 20 metrów od miejsca kolizji. Osoby, które znalazły się na miejscu zdarzenia natychmiast przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy. Stwierdziły, że u kierowcy zatrzymało się krążenie i przystąpiły do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie strażacy przejęli poszkodowanego i do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego udzielali mu pomocy m.in. wykorzystując defibrylator AED. Ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe kierowcy quada i został on przewieziony do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Fordem podróżowały dwie dorosło osoby oraz dwójka dzieci. Opuściły one pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Kierowca auta doznał urazów, pozostałe osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. PSP Nowy Sącz)

Komentarze wyłączone