Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Komendant policji w Mikołowie zginął w wypadku [foto]

Do zderzenia doszło w poniedziałek przed godziną 13 na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin w powiecie buskim, na trasie pomiędzy Słupią a Nowym Korczynem. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować motocyklisty.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 54-letni kierujący autem osobowym marki Toyota, jadąc od strony Krakowa w kierunku Sandomierza, na skrzyżowaniu dróg chciał skręcić w lewo i prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocyklowi. W wyniku zderzenia motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała. Na miejsce przybyły służby ratunkowe, wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Reanimacja 45-letniego motocyklisty, trwała kilkadziesiąt minut. Pomimo wysiłków lekarzy, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Ofiarą wypadku jest nadkom. Krzysztof Skowron – Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie. Kondolencje opublikowano na stronie internetowej mikołowskiej komendy.

– Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Śmierć Krzysztofa Skowrona jest dla nas ciosem. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. Cześć Jego pamięci!

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone