Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024

Ostrzeżenie pogodowe. W niedzielę w kraju możliwe gwałtowne burze z gradem

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, najsilniejsze we wschodniej połowie kraju. W czasie burz prognozowana suma opadów lokalnie w zachodniej połowie kraju od 15 do 25 mm, we wschodniej od 30 do 40 mm oraz opady gradu.

Temperatura maksymalna od 22°C, 23°C nad morzem i 24°C na północnym wschodzie oraz Pomorzu Zachodnim, w centrum i na zachodzie kraju od 27°C do 29°C, do 30°C, 31 na południowym wschodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni, tylko początkowo na wschodzie i w centrum południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a na południowym wschodzie do 100 km/h. 

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, przelotny deszcz początkowo tylko na Dolnym Śląsku. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie w pierwszej części nocy również burze.

W trakcie burz prognozowana suma opadów do 10 – 15 mm na wschodzie kraju. Temperatura minimalna od 11°C na Podhalu i 13°C na północy oraz północnym zachodzie do 16°C, 17°C na przeważającym obszarze Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

(fot. Fani Pogody, prognoza IMGW-PIB )

Komentarze wyłączone