Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Strzelanina podczas pościgu. Nie żyje kierowca

W sobotę koło godz. 15.35 na al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej kierujący pojazdem 40-latek, podczas ucieczki przed policyjny patrolem próbował potrącić jednego z funkcjonariuszy. Mundurowi otworzyli ogień w kierunku pojazdu. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna kierujący autem zmarł.

Do zdarzenia doszło niedaleko skrzyżowania z ul. Francuską. 40-letni mężczyzna kierujący osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Partyzantów. Policjanci podjęli pościg. 

– Kierujący fordem zjechał na drogę gruntową i polankę, tam próbował potrącić policjanta. W kierunku pojazdu padły strzały. Mężczyzna kontynuując ucieczkę, wjechał z powrotem w al. Gen. Andersa, gdzie doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów: dwóch audi i volkswagena. Tam jego auto zatrzymało się – powiedziała asp. Ilona Michalczyk z KMP w Bielsku-Białej.

W tym momencie policjanci dobiegli do auta ściganego i rozpoczęli reanimację rannego kierowcy, którą przejęli ratownicy medyczni. Kilkudziesięciominutowa akcja nie przyniosła efektu. Mężczyzna zmarł. Ofiara to 40-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Był poszukiwany przez policję i nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone