Środa, 04 października 202304/10/2023

Tragiczny bilans wypadku nad wodą. Nie żyją 2 osoby [foto]

Po trwającej kilkanaście godzin akcji, służby zakończyły poszukiwania dwóch osób zaginionych na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej. Wczoraj wyłowiono z wody jedno ciało, dziś odnaleziono kolejne.

Jak wynika z ustaleń śledczych, w niedzielę (21.07.19) około. 23.00 cztery osoby samowolnie zabrały z brzegu rower wodny, którym chciały przepłynąć na drugi brzeg jeziora. Z nieustalonej jeszcze przyczyny w pewnym momencie rower się wywrócił. Wszyscy pasażerowie znaleźli się w wodzie. Dwoje mieszkańców Bydgoszczy (22-latka i 19-latek) dopłynęli do brzegu o własnych siłach, natomiast pozostałe osoby zniknęły pod powierzchnią wody. Zaraz po zgłoszeniu na pomoc wyruszyli strażacy, policjanci i płetwonurkowie. W poszukiwaniach wykorzystano także specjalistyczny sprzęt. Wczoraj znaleziono ciało jednego z mężczyzn, dzisiaj drugiego. Wyłowiono także rower, którym pływali.

W sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W trakcie czynności w domku, w którym przebywały te cztery osoby policjanci ujawnili śladowe ilości marihuany. Natomiast w miejscu zamieszkania 22-latki zabezpieczyli 44 tabletki metaamfetaminy.  

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone