Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024

Policjant uratował tonące dziecko. 3-latek w ciężkim stanie trafił śmigłowcem do szpitala [foto]

Do dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17:00 w Trzęsaczu gm. Rewal. Trzyletni chłopiec zaczął się topić w morzu przy niestrzeżonej plaży. Po długiej reanimacji został przetransportowany do szpitala.

Policjant z Dolnego Śląska wypoczywał nad morzem z rodziną. W pewnym momencie spostrzegł, że plażowicze grupują się przy linii brzegowej. Okazało się, że chłopiec, który wypoczywał z bliskimi kilkadziesiąt metrów dalej zaginął. Pierwszy zniknięcie chłopca zauważył jego ojciec. Do poszukiwań szybko dołączyli inni turyści. Niebawem na miejsce przybyli ratownicy i strażacy. Grupa osób podjęła poszukiwania na plaży, natomiast funkcjonariusz wspólnie z ratownikiem weszli do wody.

Po kilku minutach policjant odnalazł nieprzytomnego chłopca. Dopłynął z nim do brzegu i przekazał ratownikowi wodnemu, który podjął resuscytację. Po blisko godzinnej resuscytacji, 3-latkowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Dziecko w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone