Środa, 04 października 202304/10/2023

Przejechał leżącego psa, wcześniej koło niego przechodził. Zwierzę walczy o życie [WIDEO]

Do zdarzenia doszło na placu przed stacją benzynową w Nowej Soli w woj. lubuskim. Drastyczne nagranie zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Widać na nim jak mężczyzna, który prowadzi samochód dostawczy, przejeżdża po psie leżącym na placu. W wyniku zdarzenia zwierzę zostało poważnie ranne, ma m.in. złamaną miednicę. Rokowania co do jego stanu zdrowia są niepewne. 

Jak informują inspektorzy OTOZ Animals:

Mężczyzna z premedytacją przejeżdża po psie dużym samochodem transportowym. Chwilę wcześniej na nagraniu widać jak przechodzi dwukrotnie obok swej przyszłej ofiary, co wyklucza w naszej opinii, nieświadome działanie.

Ranne zwierzę zostało przetransportowane do lecznicy weterynaryjnej. Lekarze walczą o jego życie. Właścicielka psa, złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Pies uciekł swoim opiekunom, co zdarzyło się po raz pierwszy. Właściciele przez cały czas od zaginięcia pupila szukali go, jednak bezskutecznie.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych do fundacji zgłosił się właściciel busa. Mężczyzna nie wyraził jednak jakiejkolwiek skruchy.

„Właściciel pojazdu dzwonił do nas i – delikatnie mówiąc – nie wyraża skruchy, a jedynie martwi się o reputację firmy” – poinformowali pracownicy OTOZ Animals.

Jak podaje portal gazetalubuska.pl, kierowca busa został już w tej sprawie przesłuchany. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

WIDEO

(fot.,wideo OTOZ Animals-Inspektorat Zielona Góra)

Komentarze wyłączone