Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Mężczyzna śmiertelnie postrzelony podczas policyjnej interwencji

W miniony piątek w miejscowości Śląsko w woj. mazowieckim policjanci otrzymali zgłoszenie związane z interwencją rodzinną. Na miejscu mundurowi zastali agresywnego mężczyznę.

Policjanci próbowali z nim nawiązać dialog, jednak nie przyniosło do skutku. Mężczyzna nie uspokoił się, także po zastosowaniu wobec niego gazu. 30-latek wyciągnął nóż i zaatakował jednego z policjantów w okolice szyi, po czym wybiegł na posesję.

Ranny funkcjonariusz ruszył w pościg. Wraz z drugi policjantem próbowali obezwładnić agresywnego mężczyznę, ten po raz kolejny ranił mundurowych. Ranny policjant podjął decyzję o oddaniu strzału w kierunku mężczyzny. 30-latek został przewieziony do szpitala w Lipsku, tam mężczyzna zmarł.

Do szpitala został przewieziony także ranny policjant. Został operowany i przebywa nadal w placówce medycznej. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

„Policjantowi, który został ranny, zostanie udzielona wszelka pomoc ze strony MSWiA i KGP”- napisała na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone