Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Mimo czerwonej flagi weszli do morza. Nie żyje 42-letni mężczyzna i 13-letni chłopiec

Tragicznie zakończyła się trwająca od wczoraj akcja ratunkowa nad Bałtykiem. Dzisiaj nad ranem służby odnalazły ciało 13-letniego chłopca, który razem z innymi dziećmi kąpał się w morzu. Wczoraj odnaleziono ciało 42-letniego mężczyzny, który sprawował opiekę nad dziećmi. Cała czwórka weszła do wody mimo czerwonej flagi.

Jak poinformował kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego – w morzu panowały bardzo złe warunki, w piątek na całym wybrzeżu od godziny 14 wywieszona była czerwona flaga. Wysokie fale, silny wiatr, występowały prądy wsteczne. Poszukiwane osoby weszły do wody już po dyżurze ratowników – dodaje.

Wczoraj ok. godz. 18:30 służby otrzymały zgłoszenie o topiących się osobach w Rewalu (woj. zachodniopomorskie). Łącznie do wody weszły cztery osoby – troje dzieci i 42-letni mężczyzna. Dwoje dzieci (14-latka i 13-latek) wyszło na brzeg o własnych siłach. Natychmiast udzielono im pomocy medycznej. Ratownicy wodni, strażacy, i policjanci szukali dwóch kolejnych osób – 42-letniego mężczyzny, który sprawował opiekę nad dziećmi i 13-letniego chłopca. Przed godziną 22 w wodzie odnaleziono ciało 42-latka. Przez całą noc trwały poszukiwania chłopca. Dzisiaj nad ranem w Pobierowie, ratownicy odnaleźli także ciało 13-latka.

Na miejscu znajdowały się wszystkie służby. W działaniach brali udział policjanci, zespoły ratownictwa medycznego, ratownicy i straż pożarna. Korzystano też ze śmigłowca SAR.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone