Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Jedna osoba nie żyje, a 4 są ranne po wypadku na trasie Tuczno-Miłogoszcz

Do wypadku doszło w niedzielę na drodze lokalnej, na trasie Tuczno – Miłogoszcz (woj. zachodniopomorskie). W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne.

Do zdarzenia dwóch samochodów doszło około godz. 16:00. Śmierć na miejscu poniosła kobieta, a cztery osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ranne. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który dwie najciężej ranne osoby przetransportował do szpitala. Pozostałych poszkodowanych zabrały karetki.

Droga powiatowa w rejonie zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. Trwa ustalanie okoliczności w jakich doszło to wypadku.

(fot. info112.pl)

2 komentarze

 1. Mam prawo jazdy od ponad 40 lat. Przejechałem za kierownicą kilkaset tysięcy kilometrów. Droga pomiędzy Tucznem a Miłogoszczą i dalej do drogi nr 22 jest poza sporem jedną z najgorszych w Polsce!!! Przede wszystkim droga wąska, dodatkowo stare drzewa obrośnięte u podstawy metrowej grubości „naroślami” wchodzącymi mocno w światło jezdni… Wszystkie drzewa powinny być na tej trasie (około 5 km) bezwzględnie wycięte. Zapewne ekolodzy zaraz podniosą larum, ale każdemu z nich proponuję choć raz przejechać się tą ścieżką, to zrozumieją problem. Po wycince konieczne jest poszerzenie tej dróżki. Aż dziw bierze, że tak mało wypadków jest na tym odcinku. Mieszkam w Bydgoszczy, odwiedzam rodzinne strony, ten „fatalny odcinek” przejechałem kilkaset razy. Wyprzedzanie w tym miejscu – tylko dla bardzo „odważnych”. Gdy jadę i widzę auto zbliżające się z naprzeciwka, ostro zwalniam do około 20 km/godz. Droga jest w fatalnym stanie – teraz winna funkcjonować co najwyżej jako jednokierunkowa!!!

  • Znam tę drogę od zawsze.
   Dla furmanek była akurat ale dla samochodów jest śmiertelną pułapką.
   Wąska, gęsto (!!!) obsadzona drzewami, wysadziny asfaltu przez korzenie drzew, postrzępione pobocze, niemal „ślepe zakręty” zwłaszcza nocą.
   Ta droga to jedyne, dogodne połączenie małego miasta ze światem.
   Wielu mieszkańców codziennie ryzykuje życie na tej drożynie.