Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Chciał sobie odpocząć, poprosił policjantów, aby go aresztowali [foto]

Do nietypowej interwencji policjantów doszło w poniedziałek po południu w Sierpcu (woj. mazowieckie). 27-letni mężczyzna w odwecie za to, że funkcjonariusze nie chcieli osadzić go w policyjnym areszcie urwał w radiowozie lusterko.

Młody mężczyzna, przyszedł na komendę i zapytał dyżurnego jednostki co musiałby zrobić, aby policjanci osadzili go w policyjnym areszcie, ponieważ chciałby sobie odpocząć. Funkcjonariusz wytłumaczył mężczyźnie, że nie można bez odpowiedniej podstawy prawnej nikogo zatrzymać. 27-latek jednak nie takiej odpowiedzi oczekiwał. Zdenerwowany wyszedł przed budynek komendy i kopnął w lusterko zaparkowanego radiowozu. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna nie stawiał oporu przy zatrzymaniu, był zadowolony ze swojego postępowania i z tego, że udało mu się osiągnąć zmierzony cel. Jak się okazało 27-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu. Mieszkańcowi Sierpca zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. KPP w Sierpcu)

2 komentarze

  1. No to sobie teraz chłopak odpocznie ?

  2. Taa dostanie trzy miesiące w zawiasach.