Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Okradli leżącego na ławce mężczyznę. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring [zdjęcia, wideo]

W niedzielę nad ranem kamery miejskiego monitoringu zamontowane na zielonogórskim deptaku zarejestrowały dwie osoby, które okradły leżącego na ławce 24-latka. Gdy mężczyzna przeszukiwał leżącemu kieszenie, kobieta obserwowała czy nikt nie nadchodzi.

Operator kamer monitorujących zainteresował się leżącym mężczyzną w pobliżu, którego kręciły się dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Po skierowaniu kamery w obserwowane miejsce i zbliżeniu obrazu, operator zauważył, że mężczyzna, który podszedł do ławki przeszukuje kieszenie śpiącej osobie, a po chwili coś znajduje i oddala się w kierunku ul. Sobieskiego, gdzie czeka już na niego kobieta. Po chwili oboje ruszają wolno w kierunku ul. Jedności. Operator monitoringu powiadomił dyżurnego policji, a sam przełączył wizję na inną kamerę, żeby sprawdzić dokąd poszedł sprawca.

Po upływie kilku minut od zdarzenia kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani. Mundurowi znaleźli przy nich kartę bankomatową, jak się później okazało, należącą do śpiącego na ławce mężczyzny. Sprawcy tłumaczyli policjantom, że zdecydowali się dokonać przestępstwa, bo mieli nadzieję, że przy śpiącym mężczyźnie znajdą pieniądze. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot., wideo Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone