Środa, 04 października 202304/10/2023

Ukradł samochód, po chwili zakończył jazdę na drzewie. 16-latek odpowie przed sądem [zdjęcia]

Wczoraj w południe policjanci drogówki zauważyli na ul. Sienkiewicza w Człuchowie osobowego nissana, który jechał z włączonymi światłami pozycyjnymi. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

Gdy jeden z policjantów wyszedł na drogę w celu zatrzymania pojazdu, kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. Po chwili kierujący nissanem próbując skręcić z ul. Sienkiewicza w drogę do Piaskowa stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do lasu i na konarze od ściętego drzewa urwał przednie zawieszenie. Kierowca razem z pasażerem postanowili dalej uciekać pieszo. Funkcjonariusze pobiegli za nimi i po krótkim pościgu zatrzymali obu w pobliskim lesie.

Jak się okazało, za kierownicą nissana siedział 16-letni mieszkaniec Człuchowa, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, ponadto auto, którym się poruszał ukradł swojej matce. W pojeździe jechał z nim 16-letni pasażer, także mieszkaniec Człuchowa. O dalszym losie 16-letniego kierowcy zadecyduje teraz sąd rodzinny.

(fot. Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone