Środa, 29 maja 202429/05/2024

Z impetem uderzył w auto i filar na parkingu podziemnym. Był pod wpływem narkotyków [WIDEO]

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 na parkingu jednego z centrów handlowych w Elblągu. Młody kierowca sportowego mercedesa uderzył w filar oraz inne auto. 20-latek był pod wpływem środków odurzających. O wypadku służby poinformował system eCall zamontowany w jego aucie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 20-latek nie zapanował nad sportowym mercedesem najprawdopodobniej na skutek zbyt dużej prędkości i uderzył w inny pojazd oraz filar. Uderzenie było na tyle silne, że od pojazdu oderwane zostało przednie koło. W aucie w chwili zdarzenia znajdowały się cztery osoby. Na parkingu, po którym poruszał się 20-latek obowiązuje ograniczenie prędkości do 5 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi poddali go jednak badaniom na zawartość narkotyków, a te wyszły pozytywnie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Już wkrótce kierujący mercedesem odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji, zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę pod wpływem środków odurzających. Oznacza to, że może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Co więcej, będzie musiał pokryć także szkody spowodowane swoją niefrasobliwą jazdą.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone