Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Zderzenie trzech ciężarówek na DK8. Moment wypadku nagrała kamera samochodowa [wideo]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 5 sierpnia ok. 16.30 w Bardzie w woj. dolnośląskim. W zderzeniu brały udział trzy pojazdy ciężarowe.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna jadąc się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący renaultem obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg i doszło do zderzenia. Za volvo jechał kolejny samochód ciężarowy także marki Volvo, który uderzył w stojące na drodze pojazdy.

W zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Kierowcy Volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.

Do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców, również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

(fot. OSP w Przyłęku, wideo Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone