Piątek, 23 lutego 202423/02/2024

Silny prąd porwał troje dzieci kąpiących się w morzu. Na pomoc ruszył policjant

Do zdarzenia doszło wczoraj 8 sierpnia w Mielnie. Policjant odpoczywający nad polskim morzem, pomimo czerwonej flagi wskoczył do wody i uratował troje dzieci, które prąd morski i silne fale spychały na falochron.

Policjant nie miał wątpliwości, że dzieci nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Poprosił najbliższą osobę o jak najszybsze wezwanie ratowników i natychmiast wskoczył do wody, by udzielić pomocy dwóm chłopcom i dziewczynce.

Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci. Po chwili, wspólnie z ratownikami udało się bezpiecznie wyciągnąć dzieci z wody.

Fale były jednak tak silne, że zarówno policjant jak i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Ratując dzieci policjant wielokrotnie uderzył ciałem o falochron co spowodowało u niego liczne obrażenia. Konieczna okazała się interwencja lekarska.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone