Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Eksplozja w bloku w Częstochowie. Jedna osoba w ciężkim stanie, 26 osób ewakuowano [zdjęcia]

Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do wybuchu w jednym z mieszkań w Częstochowie. Dwóch braci w wieku 31 i 33 lat, próbowało skonstruować petardę w swoim mieszkaniu. Doszło do eksplozji, w wyniku której obaj trafili do szpitala. 31-latek doznał poważnych obrażeń, a jego stan jest ciężki.

W piątkowy wieczór w jednym z mieszkań, w częstochowskiej dzielnicy Północ doszło do wybuchu. Ustalono, że w mieszkaniu przebywało wówczas 4 dorosłych mężczyzn oraz 6-letnie dziecko. Dwie osoby zostały ranne. Służby interweniujące na miejscu podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców. Swoje mieszkania opuściło 26 osób, które dopiero nad ranem mogły wrócić do swoich domów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch mężczyzn prawdopodobnie konstruowało petardy w swoim mieszkaniu. Przy próbie mieszania nieznanych substancji doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji obaj zostali ranni. 31-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami kończyn górnych w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jego 33-letni brat doznał urazu kończyny dolnej i pozostał w szpitalu na obserwacji. Pozostałe osoby, które przebywały w mieszkaniu nie odniosły obrażeń. Wczoraj zostały zatrzymane.

Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli dużą ilość prekursorów materiałów wybuchowych, które zostaną poddane badaniom.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone