Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Otrute szczeniaki porzucił w lesie. Jedno zwierzę nie przeżyło [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o otrucie czterech szczeniaków i porzucenie psów w lesie. Jedno ze zwierząt nie przeżyło.

Na porzucone szczeniaki natknął się jeden z mieszkańców miejscowości Sanie, który spacerował po lesie. Natychmiast powiadomił o wszystkim służby. Na miejscu okazało się, że dwa kundelki są w bardzo ciężkim stanie, a jeden z nich nie żyje. Szczeniaki trafiły do kliniki w Łowiczu.

Policjanci wystąpili z apelem do osób, które mogły pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Wyznaczono też nagrodę pieniężną. Anonimowy informator wskazał adres, gdzie mogą być pozostałe szczeniaki oraz suka bardzo podobne do tych odnalezionych w lesie. W sobotę informacja została potwierdzona. Na miejscu ujawniono dwa młode psy w wieku 6-7 miesięcy i suczkę, które ostatecznie przewieziono do kliniki.

Właściciel przyznał się do ich posiadania. Zrzekł się prawa do psów, które szybko będą mogły trafić do adopcji. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa nawet pięciu.

(fot. Policja Łódzka, SOS Zwierz)

Komentarze wyłączone