Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Kompletnie pijane nastolatki, spadły z pomostu do stawu. Jedna miała 4 promile, druga blisko 3,5

Wczoraj w godzinach popołudniowych 14 i 15-latka będąc po wpływem alkoholu, spadły z pomostu nad stawem. Dziewczyny z wody wyciągnął przypadkowy świadek. Gdyby nie natychmiastowa reakcja mężczyzny mogło dojść do tragedii.

Dwie pijane dziewczyny w wieku 14 i 15 lat stały na pomoście jednego ze stawów przy ulicy Tarnopolskiej w Zabrzu. Zauważył je przypadkowy przechodzień, zwracając im uwagę, że ich zachowanie jest niebezpieczne. Po chwili jedna z nastolatek, straciła równowagę i wpadła do stawu. Mężczyzna ruszył z pomocą i pomógł jej wyjść. W tym czasie druga z nich, chcąc usiąść na pomoście, również wpadła do wody. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Nastolatki zostały sprowadzone na brzeg, a następnie przewiezione do szpitala.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że jedna z nich miała w organizmie 4 promile, z kolei druga – blisko 3,5. Po udzieleniu pomocy medycznej, obie zostały zwolnione ze szpitala i przekazane pod opiekę rodzicom. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone