Środa, 04 października 202304/10/2023

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 tuż przed Punktem Poboru Opłat Karwiany. Niestety w wyniku doznanych obrażeń zginęły dwie osoby.

Jak wstępnie ustalili policjanci, na 155 kilometrze autostrady A4 kierujący samochodem dostawczym najechał na tył dwóch pojazdów osobowych. Auta te stały w kolejce do punktu poboru opłat.

Największą siłę uderzenia rozpędzonego pojazdu dostawczego przyjęła osobowa skoda, w której znajdowały się 4 osoby. Niestety jedna z nich, podróżująca na tylnej kanapie, zginęła na miejscu, pomimo długotrwałej reanimacji. Kolejna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala wskutek urazu wielonarządowego.

Na miejscu funkcjonariusze wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Kierujący dostawczym busem był trzeźwy. Spowodowanie zdarzenia tłumaczył chwilową utratą czujności. Gdy zobaczył przed sobą stojące pojazdy, było już za późno na reakcję. Na autostradzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dlatego droga była zablokowana w obu kierunkach.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone