Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Pijana opiekunka zajmowała się 15-miesięcznym dzieckiem

Policjanci zatrzymali 44-letnią kobietę, która podejrzana jest o narażenie 15-miesięcznego chłopczyka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

W miniony czwartek 15 sierpnia około godziny 22.05 policja otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy poinformowali, że z jednego z mieszkań na terenie osiedla w Jeleniej Górze od dłuższego czasu słychać płacz małego dziecka i wulgaryzmy.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zauważyli biegającego, zapłakanego 15-miesięcznego chłopca oraz jego opiekunkę, która leżała na kanapie. Policjanci ustalili, że 44-letnia kobieta opiekowała się chłopcem podczas nieobecności jego rodziców. Zarówno od kobiety, jak i znajomego który przebywał z nią w mieszkaniu, wyraźnie czuć było woń alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w organizmie kobiety i promil w organizmie mężczyzny.

Ponadto w mieszkaniu otwarte było również okno, na które bez trudu wdrapywało się dziecko.Chłopiec został przewieziony na badania do szpitala. Okazało się, że dziecko jest zdrowe. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Przedstawiono jej zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone