Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Piorun uderzył w turystów na Giewoncie. Trwa akcja ratunkowa [zdjęcia, wideo] AKTUALIZACJA

Grupa turystów ucierpiała w wyniku uderzenia pioruna w kopułę Giewontu. Na miejscu zdarzenia ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego udzielają pomocy poszkodowanym. Najciężej poszkodowane jest małe dziecko.

Jak informuje portal Tatromaniak – przez Tatry przeszła gwałtowna burza i ulewa. Jeden z piorunów trafił w kopułę szczytową Giewontu w momencie, gdy znajdowała się tam grupa turystów. Kilka osób jest poszkodowanych, na razie ich stan jest nieznany.

W wyniku porażenia piorunem pięć osób zostało poszkodowanych, wśród nich jest małe dziecko, które jest obecnie reanimowane. W chwili zdarzenia na szczycie góry znajdowało się około 20 turystów.

– Nie żyje kilka osób, kilkanaście jest porażonych prądem – powiedział dla Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. 

(fot. info112.pl, www.goral.info.pl )

Jeden komentarz

  1. Moim skromnym zdaniem dzieci do przynajmniej lat 15 a nawet 18, czyli pełnoletności powinny mieć zakaz wstępu na Giewont i podobne szlaki gdzie szczyt zdobywa się wspinając po łańcuchach! W tym roku miałam okazję zaobserwować jak dzieciaki balansują na granicy wielkiego ryzyka wspinając się na szczyt! Jak widać wyobraźnia rodziców jest bardzo ograniczona więc przepisy powinny tu przyjść z pomocą!