Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Tragiczny finał poszukiwań. Ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione

Szef MSWiA Jarosław Zieliński przekazał dziś informację, że z jeziora Kisajno wyłowiono ciało – „Potwierdziły się najgorsze obawy, wszystko wskazuje, że to ciało Piotra Woźniaka-Staraka”. 39-latek wypadł z motorówki na Jeziorze Kisjano w niedzielę 18 sierpnia. Od tego czasu trwały intensywne poszukiwania biznesmena i producenta filmowego.

Do zdarzenia doszło na jeziorze Kisajno w nocy z soboty na niedzielę. Dwie osoby wypadły z motorówki i wpadły do wody. 27-letnia kobieta zdołała dopłynąć do brzegu, jednak po 39-letnim mężczyźnie ślad zaginął.

W niedzielę ok. godz. 4 rano służby otrzymały zgłoszenie od żeglarzy, że po jeziorze pływa motorówka i zakłóca ich spokój. Gdy na miejsce dopłynęli funkcjonariusze silnik był już wyłączony, łódź dryfowała. Na pokładzie nie było nikogo. 

Ratownicy znaleźli na brzegu jeziora 27-letnią kobietę. O godz. 8:30 rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny. W akcji ratowniczej i poszukiwaniach na jeziorze brała udział grupa płetwonurków, strażacy, ratownicy MOPR i policjanci. Przeszukiwano powierzchnię, dno i brzegi jeziora. Straż użyła sonarów i robota do prac podwodnych. W akcji poszukiwawczej uczestniczył też śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Niestety, działania prowadzone od niedzieli nie przyniosły rezultatu.

Piotra Woźniaka-Staraka szukano z wody, lądu i powietrza. W akcji wykorzystano śmigłowiec, poduszkowiec oraz dwupłatowiec. 39-letniego producenta szukała także rodzina, która pływała po jeziorze Kisajno motorówkami. 

(fot. policja)

Komentarze wyłączone