Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Włamali się do sklepu, bo chcieli się napić piwa [foto]

W minioną niedzielę na terenie gminy Gozdowo włamywacze dostali się przez dach do sklepu spożywczego i ukradli jedzenie, alkohol oraz papierosy. Policjantom tłumaczyli się, że byli zdesperowani, bo chciało im się jeść i pić, a na wsi w niedzielę sklepy były zamknięte.

W minioną niedzielę dwóch mężczyzn poprzez uszkodzenie dachu w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Gozdowo włamało się do środka skąd ukradli jedzenie, alkohol i papierosy. Po wejściu do sklepu mężczyźni spakowali swoje łupy w reklamówki, wypili jeszcze po kilka piw, a następnie jakby nigdy nic oddalili się z miejsca. Właściciel sklepu oszacował straty na ok. 1 200 zł.

Policjanci szybko ustalili rabusiów. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat z terenów powiatów płońskiego oraz płockiego. Jak tłumaczył jeden z nich w niedzielę sklepy na wsi były zamknięte, a im chciało się jeść i pić więc postanowili włamać się do jednego z nich i wziąć to na co mieli ochotę.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, teraz za swoje czyny odpowiedzą przez sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.

(fot. Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone