Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024

Wypadek autokaru z pielgrzymami. 28 osób poszkodowanych [zdjęcia]

29 osób zostało rannych, w wyniku wypadku z udziałem autokaru przewożącego pielgrzymów, do którego doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 53 koło Olsztyna w woj. warmińsko mazurskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 32-letni kierowca mazdy w miejscu niedozwolonym przed zakrętem, podjął manewr wyprzedzania samochodu terenowego marki Land Rover z przyczepą, nie zauważył jednak nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku autokaru. W wyniku niebezpiecznego manewru wszystkie pojazdy zaczęły hamować.

Autokar wiozący 41 pielgrzymów oraz land rover zjechały na pobocze, a następnie do rowu, gdzie się przewróciły. W zdarzeniu brało udział łącznie 48 osób z czego 28 doznało obrażeń ciała. Najciężej ranną osobę przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pielgrzymka jechała z Białegostoku do sanktuarium maryjnego w podolsztyńskim Gietrzwałdzie.

Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi. Droga krajowa nr 53 w miejscu wypadku jest zablokowana. Kierowcy samochodów osobowych są kierowani na objazdy.

(fot. Policja Olsztyn)

Komentarze wyłączone