Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje 18-latek, a jego rówieśniczka jest w ciężkim stanie [foto]

Jedna osoba nie żyje, a jedna walczy o życie, po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło w poniedziałek w Nowym Zadybiu na Lubelszczyźnie.

Około godziny 12:40 służby otrzymały informację o wypadku na drodze powiatowej nr 1415 Żelechów – Kłoczew. Zderzyły się dwa samochody: osobowy saab z ciężarową scanią.

Jak wstępnie ustalono, kierujący saabem 18-letni mieszkaniec powiatu ryckiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na przeciwległy pas jezdni i zderzyło się z jadącą z naprzeciwka ciężarową scanią z naczepą. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły z drogi.

Saabem podróżowało czworo 18-latków. Poszkodowani zostali zakleszczeniu we wraku auta, aby ich ewakuować, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratownictwa technicznego. Pomimo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo – oddechowej nie udało się uratować życia jednemu z 18-latków. Mieszkaniec gminy Kłoczew był pasażerem pojazdu. Pozostałe trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali. Stan jednej z nich, 18-letniej dziewczyny, jest krytyczny.

Policjanci, ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Czynności nadzoruje prokurator.

(fot. deblinnews.pl, policja)

Komentarze wyłączone